FC Křivsoudov

#takhletadyzijem

Áčko bylo blízko bodu..

TJ Kunice – FC Křivsoudov „A“ 1:0 (0:0)

9. kolo Erdinger Alkoholfrei 1.B třída sk. D

Sobota 30.9.2023

 

Áčko sehrálo v sobotním dopoledni utkání na hřišti Kunic. Personální krize, zranění, vědomí, že domácí vypráskali Vlašim pěti brankami – to vše hrálo proti. V základní sestavě opět nastoupila početná skupina dorostenců, premiéru za A-tým si ve druhém poločase odkroutil František Novák, do zbraně byl povolán „blanický rytíř“ Jakub Vopěnka, na hrotu útoku alternoval Doškář. Od úvodu bylo jasné, že domácí budou udávat tempo hry, a že jediná šance hostů spočívá v trpělivém, důsledném bránění, a když se hodně zadaří, tak i v rychlém brejku. Ten přišel asi po sedmi minutách hry, středem obrany se proháčkoval Tulach, zakončení bodlem z vápna těsně minulo branku. Na druhé straně domácí už zvedali ruce nad hlavu, ale brance předcházel faul na brankáře Moravce (aby toho nebylo málo, v poločase musel střídat). Následně domácí několikrát vystřelili ze střední vzdálenosti, jejich střely většinou končili vysoko nad brankou. Po centru ze strany se domácím podařilo skórovat, ale kvůli ofsajdu jejich gól opět neplatil. Poté vytáhl několik dobrých zákroků Moravec a poločas tak skončil bez branek.

 

Ve druhé půli domácí tlak vystupňovali, ale buď netrefili svým zakončením zařízení, nebo je vychytal famózními zákroky Doškář. Když už byl překonaný, na poslední chvíli před útočníkem odvrátil míč Dufek, ve druhém případě se míč odrazil od tyče zpět do pole.. Když už se zdálo, že zmar domácích dostoupí vrcholu, z jedné lajny přenesli míč ke druhé, přízemní přihrávku poslal do sítě Skála, 1:0. Nezbývalo už moc času, ale přeci jen dostali křivsoudovští možnost se stavem něco udělat, Ptáčkův pokus v přímého kopu domácí Chadima vyrazil mimo branku. Následně už rozhodčí utkání ukončil. Bod byl velmi blízko, ale sportovně je potřeba uznat, že kuničtí měli velké množství příležitostí a vyhráli zaslouženě.

 

Sestava: Moravec Jakub (Doskář Daniel) – Dufek Matouš, Ptáček Luboš, Macháček Martin ©, Vopěnka Jakub – Macháček Vít, Toula Patrik, Fučík Adam, Fürbacher Jakub – Tulach Jiří, Doškář Daniel

 

Střídali: Novák František, Ptáček Ondřej

 

V sobotu 7.10.2023 přivítá Áčko na domácím trávníku TJ Sokol Teplýšovice. Přijďte fandit od 16 hodin.